Система доменних імен (DNS) була розроблена в далекому 1984 році в США. У прийнятому стандарті були дозволені тільки 37 символів: 26 для латинського алфавіту, цифри від 0 до 9 і дефіс.
Концепція всесвітньої павутини WWW, озвучена в 1989, передбачала використання все тих же 37 символів.
Нічого дивного, адже стандарт кодування символів Unicode, що дозволяє представити знаки майже всіх письмових мов був розроблений тільки в 1991.
Однак глобалізація і стрімке зростання поширення інтернет технологій привели до того, що фахівці задумалися про можливість використовувати національні мови для найменування доменів.
Для того, щоб не міняти добре зарекомендувала себе систему DNS, було вирішено перетворювати імена, що містять символи національних алфавітів, в слова, що складаються тільки з допустимих раніше символів ASCII, причому робити це в клієнтських додатках.
Отримані таким чином ітернаціоналізованние доменні імена (Багатомовні доменні імена - IDN) браузер користувача повинен вміти переводити їх в символьну кодування Punycode, що дозволяє уявити будь-які символи Unicode за допомогою дозволеного раніше набору символів ASCII. Щоб в такому поданні IDN можна було сплутати зі звичайними доменними іменами, вони починаються зі спеціального префікса «xn-», наприклад, «xnabc.com» - IDN в Punycode-поданні, а «abc.com» - звичайне доменне ім'я. Фактично інтернаціоналізованних доменні імена є псевдонімами для імен починаються з «xn-».
Наприклад, сайт метка.укр після кодування буде виглядати як: хп-80ajpg5a.xn-j1amh
Перший кириличний домен РФ був делегований в кореневій зоні DNS 12 травня 2010 року. Після успіху російськомовного домену, ряд країн подали заявки на отримання національних доменів, в тому числі і український національний кириличний домен .УКР (домен був делегований 1 березня 2013 року).